O nás

Europasta SE je největším značkovým výrobcem těstovin s klíčovými značkami Adriana, Zátkovy vaječné těstoviny, Rosické těstoviny a Ideál.

Europasta SE je tvořena dvěma výrobními divizemi – v Litovli a Boršově nad Vltavou. Výroba pokrývá všechny segmenty těstovin – vaječné, bezvaječné, semolinové i ve variantě celozrnných, bio a dvouminutových. V mlynárenském segmentu se jedná o mouku pšeničnou a dehydratovanou krupičku. Pekařské společnosti zásobujeme také moukou žitnou.

Významnou část obchodních aktivit Europasty tvoří výroba těstovin privátních značek pro rychle rostoucí obchodní řetězce v regionu Střední Evropy. Výhodou společnosti je její centrální poloha v tomto regionu a velmi dobrá surovinová základna jak mouky z tvrdé pšenice (semoliny), tak mouky z měkké pšenice.

V divizi Litovel je soustředěna většina výroby. Kapacita při nepřetržitém provozu je až 100 000 tun za rok. Výroba je zde maximálně automatizovaná. Těstoviny se vyrábí na 5 moderních linkách odkud míří do automatického skladu.

Mlýnská divize společnosti v Boršově nad Vltavou představuje zejména zdroj suroviny, tedy mouky z měkké pšenice, pro výrobu těstovin. Kapacita mlýna je 60 000 tun za rok. Mlýn zásobuje i zákazníky z volného trhu, zejména v regionu Jižních Čech. Především se jedná o pekařské společnosti. Europasta je také aktivním dodavatelem spotřebitelského balení mouky na český trh a dehydratované krupičky.

Akcionáři

Produtos alimentares Cerealis S.A. (cerealis.pt)

Portugalský akcionář společnosti je jediným průmyslovým výrobcem těstovin v Portugalsku s dvěma výrobními závody v Portu. Cerealis založil José Alves de Amorim a Manuel Gonçalves. Kromě výroby těstovin je společnost významnou mlýnskou společností, výrobcem snídaňových cereálií a sušenek. Společnost je akcionářem Europasty od roku 2010.

PH Finance, s.r.o. (Ing. Pavel Hrdina)

Český investor, Pavel Hrdina, který vstoupil v roce 2000 jako akcionář do společnosti Bratři Zátkové, a.s. prostřednictvím nově založené společnosti Europasta B.V., působil také na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele Europasta SE. Byl zde odpovědný za strategické i operativní řízení společnosti.

Od září roku 2020 společnost Europasta SE na základě plné moci zastupuje Ing. Bohumil Vráblík, Ph.D., generální ředitel.

Kontaktujte nás

Europasta SE
U Sila 246, Boršov nad Vltavou
373 82 - Česká republika
IČ: 28115414

Společnost zapsána v obchodním rejstříku
Krajského soudu v Českých Budějovicích,
oddíl H, vložka 1.

ID datové schránky: jvfifkc
DIVIZE BRATŘI ZÁTKOVÉ
Boršov nad Vltavou 131
373 82 - Česká republika
DIVIZE LITOVEL
Tři Dvory 97, Litovel
784 01 - Česká republika

Chcete u nás pracovat? Prohlédněte si nabídku volných pozic nebo nám pošlete svůj životopis.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.