O nás

Europasta a.s. je největším značkovým výrobcem těstovin s klíčovými značkami Adriana, Zátkovy vaječné těstoviny, Rosické těstoviny a Ideál.

Výroba pokrývá všechny segmenty těstovin – vaječné, bezvaječné, semolinové i ve variantě celozrnných, bio a dvouminutových.

Významnou část obchodních aktivit Europasty tvoří výroba těstovin privátních značek pro rychle rostoucí obchodní řetězce v regionu Střední Evropy. Výhodou společnosti je její centrální poloha v tomto regionu a velmi dobrá surovinová základna jak mouky z tvrdé pšenice (semoliny), tak mouky z měkké pšenice.

Kapacita při nepřetržitém provozu je až 100 000 tun za rok. Výroba je zde maximálně automatizovaná. Těstoviny se vyrábí na 5 moderních linkách odkud míří do automatického skladu.

Akcionáři

Produtos alimentares Cerealis S.A. (cerealis.pt)

Portugalský akcionář společnosti je jediným průmyslovým výrobcem těstovin v Portugalsku s dvěma výrobními závody v Portu. Cerealis založil José Alves de Amorim a Manuel Gonçalves. Kromě výroby těstovin je společnost významnou mlýnskou společností, výrobcem snídaňových cereálií a sušenek. Společnost je akcionářem Europasty od roku 2010.

PH Finance, s.r.o. (Ing. Pavel Hrdina)

Český investor, Pavel Hrdina, který vstoupil v roce 2000 jako akcionář do společnosti Bratři Zátkové, a.s. prostřednictvím nově založené společnosti Europasta B.V., působil také na pozici předsedy představenstva a generálního ředitele Europasta SE. Byl zde odpovědný za strategické i operativní řízení společnosti.

V současné době společnost Europasta a.s na základě plné moci zastupuje Ing. Bohumil Vráblík, Ph.D., generální ředitel.

Kontaktujte nás

Europasta a.s.
Tři Dvory 97, Litovel
784 01 - Česká republika
IČ: 196 54 022

Společnost zapsána v obchodním rejstříku
Krajského soudu v Ostravě,
oddíl B, vložka 11532.

Chcete u nás pracovat? Prohlédněte si nabídku volných pozic nebo nám pošlete svůj životopis.

Odesláním formuláře souhlasím se zpracováním osobních údajů.